fbpx

Folklórne slávnosti na Podhorí

 Folklórne slávnosti v Podhorí patria bezpochyby medzi najväčšie udalosti našej obce. Konajú sa každoročne posledný júnový víkend v prírodnom amfiteátri, ktorý leží priamo pod oknami našej Villy Žakýl.

 

Počas slávností sa zídu nadšenci a obdivovatelia folklóru z okolia i väčšej diaľky a sú ich veru stovky…Obec je pestrofarebne vyzdobená a oslavuje tieto dva dni tancom a spevom. Každoročne k nám zavítajú profesionálne či poloprofesionálne súbory (predstavil sa nám napr. SĽUK, Technik, Hron, Podpoľanec…) ale i autentické súbory z obce či okolitých obcí.

 

Podujatie je ideálne pre rodiny s deťmi, nakoľko je pre detičky vždy pripravený bohatý program. Kreatívne dielničky, súťaže, divadlo, môžu tiež na vlastné oči vidieť vychýrené bábky z tradičného bábkového divadla na Podhorí…

 

Rodičia zas môžu obdivovať prácu remeselníkov, či zbierky pôvodných krojov a fotografií, ktoré sa zachovali v obci. Zaručenú zábavu zažijete vo fotokútiku.

Oplatí sa bývať pár metrov od amfiteátra, nakoľko po vystúpeniach býva ľudová zábava, ktorú vystrieda obľúbený DJ a bavíme sa až do skorých ranných hodín. Villa je len pár metrov od amfiteátra a tak vás po zábave bude čakať mäkká posteľ a ráno výživné raňajky.

 

Folklorne slavnosti Podhorie

 

 

Sledujte teda termín Folklórnych slávností na Podhorí a objednajte si izby včas, aby ste si užili tieto jedinečné slávnosti priamo z pohodlia našej Villy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *